Minden jog fenntartva © 2023 CROWN International Kft.
Regisztrációs lehetőségeket a leírás alján találja!
Dunaújváros, 2023. május 25.
A Magyar Hegesztési Egyesület fontos feladatának tartja, hogy tagjai számára lehetőséget nyújtson ismereteik frissítésére és bővítésére. A korábbi, sikeres rendezvények folytatásaként újabb mesterkurzusok szervezését határoztuk el. Ennek keretében kerül sor a hazai iparban meghatározó szerepet játszó ívhegesztés korszerű alkalmazásainak áttekintésére.
Az elektronikus ívhegesztő áramforrások új korszakot nyitottak az ívhegesztés alkalmazásában. Egy sor új eljárásváltozat jelent meg, és a felhasználók – megfelelő ismeretek birtokában – a választott hegesztési eljárás optimális alkalmazását támogató, új lehetőségekhez jutnak. A korszerű hegesztőberendezések célszerű megválasztásához és az általuk kínált lehetőségek optimális hasznosításához szükséges ismereteket egy mesterkurzus-sorozattal kívánjuk elérhetővé tenni az érdeklődők számára.
A Korszerű ívhegesztés mesterkurzus-sorozat témakörei:
Az elméleti előadásokat a témakörhöz kapcsolódó gyakorlati bemutatók mellett konzultációk követik, amelyre az előadások témájához kapcsolódó berendezéseket vagy szolgáltatásokat kínáló forgalmazók is meghívást kapnak.
Az I. részben bemutattuk, hogy a hagyományos áramforrást jellemző statikus és dinamikus tulajdonságok határozzák meg a hegesztőív tulajdonságait (a hegesztési tulajdonságokat), ennek megfelelően a hegesztőívet az áramforrás specifikus terheléseként határoztuk meg („stabil munkapont” követelménye).
A II. részben áttekintettük a hegesztőív lényeges fizikai tulajdonságait, amelyek teljesítménymodulációval befolyásolhatók. Bemutattuk a hullámalak-vezérlés működését és alkalmazásának gyakorlatát, a modulált hegesztés szerepét a varratképzésben, illetve a hegesztési folyamat szimulációjához használt hőforrásmodelleket, különös tekintettel alkalmasságukra a teljesítménymodulációs hegesztés alkalmazására.
A III. részben a rövidzárlatos anyagátvitel korszerű változataival lehetett megismerkedni, amelyek a folyamat stabilitását, a hőbevitel csökkentését, illetve bizonyos mértékű adaptivitását szolgálják.
A IV. rész a zárlatmentes anyagátvitel meghatározható eljárásváltozatait mutatta be, amelyek a konzervatív terminológia szerint a szórt- vagy permetes íves tartományba esnek.
A mesterkurzus következő részére 2023. május 25-én, csütörtökön kerül sor, ezúttal is a Dunaújvárosi Egyetemen. Megtiszteltetésnek vesszük, ha elfogadja meghívásunkat erre a programra, és részt vesz a rendezvényen.
A tervezett program
MIG/MAG-hegesztés III. rész. Összetett eljárásváltozatok, kombinált munkarendek
Dunaújváros, 2023. május 25.
9:00 – 9:30 Bevezető előadás: Összetett eljárásváltozatok, kombinált munkarendek [Kristóf Csaba, MAHEG]
9:30 – 10:00 Váltakozó polaritású MIG/MAG-hegesztés: ColdWeld [Vachter Ákos, Crown International Kft.]
10:00 – 10:30 Kávészünet
10:30 – 11:00 Irányított huzalelőtolás: CMT, CMT Advanced (Pulse) [Somoskői Gábor, Froweld Kft.]
11:00 – 11:30 Üzemmódok kombinációja: MAX position [Kása Zoltán Corweld Plus Kft.]
11:30 – 12:30 Büfé
12:30 – 16:00 Bemutatók, konzultáció
További kiállítók: szervezés alatt. A szervezők fenntartják a program (elkerülhetetlen) változtatásának jogát.
Regisztrációját a Magyar Hegesztési Egyesületen keresztük tudja leadni, az alábbi linken található jelentkezi lap kitöltésével és visszaküldésével:
https://maheg.hu/wp-content/uploads/2023/04/regiszt_Korszeru_ivhegesztes_V.pdf
Minden jog fenntartva © 2023 CROWN International Kft.